Beauty Makeup / Maquillaje Health / Salud Books / Libros Fashion / Moda Reviews / Opiniones Favorite products / Productos favoritos Others / Otro Portfolio Events Elegance About
Piilume koos KL Ehtesalongi loomingusse!Tahan jällegi jagada superlahedat eheteleidu!
Olen juba päris mitu ehet sealt ka endale soetanud ja pean ütlema, et kodulehelt ehteid vaadates ei näigi ilusatel leidudel lõppu tulevat.
Aasta eest läbitud imagokoolitusel õppisime põhjalikumalt ka milliseid ehteid kanda ja seda siis seoses nii stiili kui kehaeripäradega. Võin öelda, et SIIT peaks igaüks midagi leidma!
Tõesti ehete variatsioon on väga lai, samuti toovad lisapõnevust redisainitud riideesemed ja igasugu kotid ja kõik muu põnev! Oeh..minu õhin on nii suur, et soovitan võtta lihtsalt natuke aega ise lehega tutvumiseks! Panen siia ka pilte võrratu Kersti Londo ehteloomingust.
Kui seal piilutud, siis tooksin teieni natuke lähemat infot KL Ehtesalongist ja loomingust üldisemalt:
Küsimustele vastas Kersti Londo, KL Ehtesalongi ehtemeister ja perenaine1. Kuidas sattusid ehtekunsti juurde?
Võib öelda, et ehete valmistamise juurde sattusin puhtalt isiklikust vajadusest. Olen olnud aastaid tõsine käsitöötegija ja –huviline ning elanud ka selles ajas, kui tuli pea mitte millestki miskit teha, sest poodides polnud saada midagi. Käsitööd teen rõõmuga tänagi:  koon ja heegeldan, õmblen ja tikin … ehk ühesõnaga teen ise kõike, mida saab kangast või lõngast teha. Viimasel ajal on mind tõsiselt köitnud aga kõikvõimalike asjade redisainimine – uute tehnikate õppimise ja vanade oskuste kombineerimise tulemusena on sündinud nii mõnedki toredad uuskasutusasjad nii endale kui perele ning neid on jätkunud teistelegi müügiks.

Ühel hetkel aga avastasin, et oma rõivastele sobivate ehete poodidest otsimine lõppes enamasti suure ajakulu ja ebaõnnestumisega. Ja siis see juhtuski. Kõigepealt tegin suurpuhastuse oma isiklikes ehtekarpides – võtsin vanad ehted, lammutasin osadeks ning kombineerisin siis enda kostüümidele sobivaks. Ja siis tegin sama oma sugulaste, sõprade, tuttavate ehetega … ja nii ta läks. Siis leidsin üles ehtetarvikutega kauplejad ja hakkasin ehteid tegema juba ilma konkreetset riietust või inimest silmas pidamata. Ning mõne aja pärast avastasin, et olen endale külge saanud ühe tõsise „haiguse“, mis lühikese ajaga aina süvenes, sest ka need minu nii-öelda umbisikulised ehted leidsid kiiresti endale kandjad ning väga positiivne vastukaja innustas asjaga edasi tegelema.

2.Millal avastasid ehtekunsti enda jaoks? Kas proovisid juba lapsena mõningaid ehteid teha?
Lapsepõlvest küll endal sellist harrastust ei mäleta olevat. Eks kõik väikesed tüdrukud tahavad olla ju väikesed printsessid ja ennast igal võimalikul ja võimatul moel ehtida, aga need ehted pärinesid ikka ema ehtekarbist, millega ennast printsessina sai tunda.
Täiskasvanuna isiklikuks tarbeks ehteid olen muidugi teinud juba hea mitu aastat, aga oma ehtekunsti laiemale publikule tutvustamisega alustasin üsna hiljuti - ehk kusagil eelmise aasta alguses.

3.Milline oli sinu esimene endatehtud ehe müügiks?
Ausalt – ei mäleta! Sest ma ei mõelnud oma ehetetegemisega alustades üldse ju müügi peale. Aga ilmselt kui olin oma ehtetegemistega sealt iseenda, sugulaste ja sõprade ringist sinna tuttavate tuttavateni jõudnud, siis sain ikka ühel hetkel tehtud ehte eest ka raha, aga tõesti – mitte ei tule meelde, mis see päris esimene raha eest ehk müüdud asi võis olla. Aga ju see ikka mingi lihtsamat sorti kõrvarõngapaar oli – konksu otsa aetud ümmargune helmes või midagi sellist näiteks.

4.Kust või millest leiad inspiratsiooni ehete tegemiseks?
Oi, inspiratsiooni ehete tegemiseks saan teinekord väga pisikestest asjadest ja peab ütlema, et vahel tuleb neid ideid ikka nii mitu ja nii korraga, et 24 tundi ööpäevas kipub väheseks jääma, et kõik need ideed realiseerituks saaks! Kuna internet on töid ja tegemisi kuhjaga täis, siis piisab teinekord inspiratsiooniks lihtsalt ka kellegi teise kauni töö nägemisest. Teinekord piisab jälle sellestki, kui oma tohutule tarvikutetagavarale otsa vaatan või kui olen kätte saanud hunniku uusi ja kauaoodatud ehtedetaile, mida kohe-kohe kasutada tahaks. Eriti palju ideid ja korraga tekib aga siis, kui olen saanud hunniku vanu ehteid, mida osadeks lammutada. Selline kombineerimine, sobitamine, värvimine, kleepimine, kasutuskõlblike osade väljanoppimine ja mõningate osade taaskasutuskõlblikuks muutmine, värvi ja stiili poolest sobilike uute detailide otsimine ja leidmine – see on see, mis mind väga köidab ja inspireerib. Öeldakse, et igal vanal asjal on enamasti oma lugu ja mulle tundub, et nii see tõepoolest ongi. Mina olen lihtsalt vahendaja, kelle kaudu vanad ehted leiavad oma koha uutes ehetes. Teinekord ei oskagi täpselt öelda, kust see inspiratsioon pärit on, mis niimoodi vanad ehted uuele elule äratab.

5. Kas sinu ehteid on võimalik soetada ka tellimusel? Kuidas tellimust esitada saab?
Jah, ikka on võimalik soetada ka tellimisega. Viimasel ajal tundub, et tellimustööde tegemiseks kulub
juba päris hulga minu ehtetegemise ajast. Ikka nii, et leitakse mingi minutehtud ehe ja soovitakse siis analoogset või siis täpselt samasugust, aga punase asemel sinise helmega või vastupidi. Kuna tänaseks on mul kogunenud juba täitsa arvestatav kogus töid, mille hulgast näiteid valida, siis olen tänaseks iseenda tehtud tööde analooge tellimustöödenagi teinud juba päris arvestatava hulga.

Oma tööde tutvustamiseks tegin 2012.aastal ka Facebooki konto, kus on albumite kaupa üleval enamus minu tehtud ehteid ja aksessuaare. Kuna teen endiselt asju ikka üksi ja ühekaupa ehk siis ainueksemplaridena, siis on Facebookis üleval ka palju neid töid, mis enam müügis pole. Ühel hetkel hakkas aga müük Facebooki kaudu mul üle pea kasvama, sest ei jõudnud enam kõikidele sõnumitele vastata ja ostjatega kirjavahetust pidada, et kuhu ja kuidas pakk saata ja kuidas ja  kuhu raha kanda. Samuti jäid nii mõnedki pildi alla jäetud küsimused ja kommentaarid nägemata ja vastamata. Seetõttu edaspidise müügi huvides tekkis lausa hädavajadus oma müügikoha järele. Ja nii saigi suurte (IT) valude ja vaevadega lõpuks selle aasta aprillikuus avatud täiesti oma ehete, redisain rõivaste ja aksessuaaride e-pood KL EHTESALONG. Aga vaev tasus end ära, sest minu idee, et ostmine peab olema lihtne ja arusaadav, ilma igasuguse sisselogimise ja registreerimiseta, vaid peab piirduma ainult paki saatmiseks vajalike andmete küsimisega, toimib! Minu poekese on üles leidnud inimesed üle Eesti - Virust Võruni, Saaremaalt ja Hiiumaalt, Vormsilt ja Kihnu saareltki!

Tehtud tööde näidiseid vaadata ja tellimusi esitada saabki teha kas siis läbi minu Facebooki konto www.facebook.com/klteenused või läbi e-poe www.ehtesalong.eu kontaktivormi. 

Kuna ma üritan oma poe tootevaliku ikka enam-vähem 400 toote juures hoida, siis pole väga palju omi ehteid kusagile mujale müügile saanud ka anda. Mõned kohad siiski on, kus valikut minu ehetest näha / osta saab. Keilas Keskväljakul on üks imearmas kodusisustuse ja pisikaupade poeke KODUBUTIIK ning Pärnus Aia tänaval stiilne vintage stiilis butiik GALERII CENTRAL. Mõni aeg tagasi võtsin oma ehetega osa ehtetarvikute ja käsitöökaupade müüja HELMEHALDJAS poolt korraldatud ehtemeistrite konkursist ning mind tunnistati seal pea poolesaja osaleja seas kolme võitja hulka. Selline tunnustus teeb muidugi erilist rõõmu ning annab uut julgust ja innustust ehtekunstiga jätkamiseks. Konkurss korraldati eesmärgiga leida koostööpartnereid ning alates selle aasta oktoobrikuust ongi suur hulk minu ehteid müügil nüüd siis ka Helmehaldja Tallinna esinduspoes Tartu mnt 55.


2 comments:

 1. Ehtekunstil ja ehtekunstil on väga suur vahe. See on ehtekunst: http://www.klimt02.net/ :)
  Kohutavalt häirib, kui ostetakse Helmehaldjast pärleid, lükatakse traadi otsa ja oledki "ehtekunstnik" valmis ... :)

  ReplyDelete
  Replies
  1. Loomulikult ei ole enamus ehtetegijaid EHTE KUNSTNIKUD ja Eestis vist ongi ainult mõned inimesed, kes ennast ise sellise kõlava nimega julgevad tituleerida. Kõik need tublid "helmeste traadi otsa lükkijad" ei nimetagi ennast ise mitte kunagi ehtekunstnikuks. Aga ka kõige lihtsam konks+helmes kõrvarõngas on ju ikkagi looming ning kui selle loomingu ostjad ja austajad tegu ehtekunstiks ning tegijat ehtekunstnikuks nimetavad, ei saa ju seda neile pahaks panna. Ja seda enam ei ole ilus tegijat ja tema töid alavääristada, sest tegija pole enamasti ennast ise ehtekunstnikuks ju kunagi pidanudki!

   Delete