Beauty Makeup / Maquillaje Health / Salud Books / Libros Fashion / Moda Reviews / Opiniones Favorite products / Productos favoritos Others / Otro Portfolio Events Elegance About
Tikobella loomingulised ehted

Lubasin juba pikemat aega postitust Tikobella ehetest. Kahjuks on postitus veninud peamiselt kiire perioodi tõttu tööl ja koolis. Ent nüüd lõpuks see lubatud postitus tuleb :)

Kõigepealt sattusin ise Tikobella ehete juurde kunagi ema ehetes sorides. Sellel ajal mul veel seda nn ehtegeeni sees polnud(nüüd võiksin vist lõpmatult ilusaid ehteid kokku osta! :D ). Siiski mingil hetkel otsustasin nende kodulehekülge piiluda ja sealt mu tellimus ka kohe tuli.
Imago konsultandi koolitusel õppisime erinevaid ehetestiile.
Kui Tanya ehted(piilu postitust SIIT!) kuuluvad naiseliku stiili esindaja kategooriasse, siis Tikobella ehted on ideaalsed oma loomingulise stiili poolest.
Soovitan kindlasti piiluda kodulehekülge ja olen kindel, et pettuma ei pea keegi :)

Järgnevalt aga pikemalt Tikobella tekkimisloost ja ehetest:


1.Kuidas sattusid ehtekunsti juurde?
Ehtekunsti juurde sattusin tegelikult täiesti juhuslikult. 
2006 aastaks oli mul kogunenud suur kastitäis katkiseid ehteid ja paariliseta jäänud kõrvarõngaid - nii ostsingi endale päris esimesed tangid ja hakkasin neid putitama ja parandama. Ehete valmistamiseni jõudsin alles mõned aastad hiljem.
Imeilus ehetelooja Elena

2.Millal avastasid ehtekunsti enda jaoks? Kas proovisid juba lapsena mõningaid ehteid teha?
Käsitöö on mulle hingelähedane olnud juba varajasest lapsepõlvest. Mu vanaema hoiab siiani alles ristpistes tikitud pilte ajast, kui olin 6-7 aastane. Kooliajal olin ma ka pigem kuduja- ja tikkija. Kui nüüd mittte arvestada lapsepõlves niidi otsa aetud plastik- ja puuhelmeid, siis ehtekunsti juurde jõudsin alles 2009 aastal. Mäletan, et tollal ei suutnud ma türkiissinise piduliku kleidi juurde kuidagi sobivaid ehteid leida, nii otsisingi tangid välja, tellisin Helmehaldjast hunniku helmeid ja hakkasin katsetama.

3.Milline oli Sinu esimene endatehtud ehe müügiks?
Mul on siiani alles esimesed endatehtud ehted. Kui enda ehtekarbi sisu oli juba enam-vähem täidetud, siis hakkasin ehteid sõbrannadele-sugulastele kinkima. Päris esimese ehte müüsin ühele heale sõbrannale 2009 aasta sügisel. Selleks oli punaste südamekujuliste klaashelmestega kaelaehe ning maksis 30 krooni Just selle sõbranna innustusel tegingi päris esimese kodulehe ning panin esimesed ehted Buduaari keskkonda müüki.

4.Kust või millest leiad inspiratsiooni ehete tegemiseks?
Inspiratsiooni leian igalt poolt. Kõige paremad mõtted tulevad mul tavaliselt öösiti. Päris tihti ronin voodist välja ja kritseldan mõne kavandi paberile. Teine hea ideeallikas on materjalikastid - alati on kusagil mõni ammu unustatud jupp või detail, mida nähes on kohe selge, mis sellest tulema peab. Tihtipeale otsides mingit kinnitust või konksu, leian kogemata midagi sellist, mis lausa sunnib kõik muud toimetused kõrvale jätma ja hakkama millegi uue ja põneva kallal pusima.
Head ideed tulevad ka ajakirju lehitsedes (olen endale tekkitanud väikese Vogue ja Elle-de kollektsiooni, mida lapates alati mõte liikuma hakkab). Kevadel on väga palju inspireerivat ka linnapildis ja looduses – inimesed, riided, lilled, ilusad kohad.


5.Kuidas sai "Tikobella" endale nime?
Minu käest on seda tegelikult päris tihti küsitud ja ma ei oskagi sellele küsimusele täpset vastust anda. Kui ma oma esimesed ehted 2009 aasta sügisel Buduaari müüki panin, olin kindel, et tahan endale ka kodulehe teha. Selleks oli ju vaja ka mingit nimetust (kaubamärgile ei mõelnud ma tollal üldse). Nii üritasingi midagi tuletada oma nimest, panin kirja igasuguseid erinevaid pähe tulnud variante ning lõpuks loobusin. Ühel ööl ärkasin üles ja panin oma märkmikusse kirja sõna “Tikobella”.Hommikul seda vaadates, teadsin, et see ongi “see õige” Seega, kust või millest ma kunagi Tikobella unesegasena tuletasin, on ka minu jaoks väike müsteerium.

6.Kas Sinu ehteid on võimalik soetada ka tellimusel? Kuidas tellimust esitada saab?(Kirjuta ka, kus nad müügis veel on) 
Tegelikult on päris suur osa viimase aasta jooksul valminud ehetest (eriti kellad) justnimelt tellimustööd. Tellimusi saab esitada nii kirja-, kui ka telefoniteel ja väga oodatud on ka kõik need, kes tahavad ateljeest läbi hüpata ja ise materjali välja valida  
Kõige suurem valik valmisehteid on Tikobella e-poes (www.tikobella.com), üht-teist põnevat leiab ka Tallinnas Namarie’st ja Telliskivi Les Petitese poest ning Tartus KutshiMutshist. Järgmise nädala teisest poolest saab Tikobella ehteid uudistada ka Foorumi keskuses asuvas Thaya Shop&Salonis. Kui aga kusagilt päris seda õiget ehet ei leia, siis tasub piiluda Tikobella Facebooki lehele – seal on hetkel kõige suurem pildimaterjal varem valminud töödest, mille hulgast leiab kindlasti mõne hea idee tellimustööks.

P.S! Kõik ehted on Tikobella loomingut ja soovitan tõesti kodulehekülge piiluda, sest isegi blogisse oli raske nii ilusate ehete seast valikut teha. Täitsa ausalt!


No comments:

Post a Comment