Beauty Makeup / Maquillaje Health / Salud Books / Libros Fashion / Moda Reviews / Opiniones Favorite products / Productos favoritos Others / Otro Portfolio Events Elegance About
Imelise Tanya imelised ehted!
Mõnda aega tagasi Facebookis ringi kolades jäi mu pilk peale uuenduste veerul olevatele ehete piltidele(naistel ei ole ju kunagi liiga palju ehteid, mis? :). Vaatasin albumist kõik ehtepildid läbi ja need võitsid mu südame. Midagi nii naiselikku ja samas nii suure pühendmusega tehtut! Soetasin ka endale päris mitu ehet ja mõtlesin seda imelist loomingut ka teiega jagada!
Tanya oli kohe lahkelt nõus mõnele ehetega seonduvale küsimusele vastama ja tema pühendumus ja siirus kajastuvad ka tema vastustes:
1. Kuidas sattusid ehtekunsti juurde?
Ma usun seda, et kõik läheb just nii, nagu minema peab. Tuleb hoida silmad lahti ja õppida reageerima ning vastu võtma seda, mida sulle su elu pakub. Mind on alati huvitanud, kuidas üks või teine asi on tehtud/valmistatud. Ilmselt sellel asjaolul oli ka mingi oma osa. Mingi hetk hakkasin ma tundma ka vajadust midagi oma kätega luua. Lapsepõlves olen ma koguaeg joonistanud, midagi meisterdanud, liiminud, õmmelnud. Lisaks on mul alati olnud väga kindel nägemus sellest, millised ehted mulle endale meeldivad. Mitte et ma saaksin nüüd kohe seda konkreetset ehet detailselt kirjeldada, ei. Pigem see, et mulle meeldivad kindlad värvide kombinatsioonid, vormid, materjalid jne. 

2. Millal avastasid ehtekunsti enda jaoks? Kas proovisid juba lapsena mõningaid ehteid teha?
Minu huvi ehtekunsti vastu hakkas kasvama 2010 aastal. Kuigi võiks öelda, et minu esimesed sammud selles valdkonnas olid tehtud juba lapsepõlves, kui mulle meeldis mängida erinevate pärlitega, nööpidega ja sädelevate kristallidega. Mul oli tikutopsidest kokkukleebitud sahtel, kus olid igastugused helmed ja kristallid sees. 


3. Milline oli Sinu esimene endatehtud ehe müügiks?
Ehete valmistamine on minu jaoks enne kõike eneseväljendamine läbi käsitöökunsti, ja ma olen õnnelik, et mul on võimalus jagada teistega seda osa minu elust. Kui ma alles hakkasin uurima, mida on vaja selleks, et ise ehteid valmistada, kuidas üks või teine asi välja tuleb, siis mul polnud isegi väiksematki mõtet sellest, et oma ehteid kunagi müüma hakata. Kuulan alati oma sisetunnet ja võtan midagi ette siis, kui olen kindel, et nüüd on selleks õige aeg. Vajasin rohkem aega, et lihvida oma oskusi ja otsida ülesse oma stiili. Esimeseks ostjaks oli tegelikult minu sõbranna, kes soovis omakorda teha kingitused oma sõbrannadele, ning otsustas minu käsitööehete kasuks. Niimoodi müüsin ma oma esimesed kõrvarõngad. See oli väga emotsionaalne hetk minu jaoks. 

4. Kust või millest leiad inspiratsiooni ehete tegemiseks?
Minu jaoks ehete loomise ja valmistamise protsess kui ise on väga inspireeriv tegevus, tänu millele ma isegi hakkasin ennast ümbritsevat maailma natuke teistmoodi nägema ja jälgima, ja muutusin veel rohkem tähelepanelikumaks igasuguste detailide suhtes. Kuid kust ma võtan inspiratsiooni ehete tegemiseks? Lühidalt öeldes: ma armastan, mu silmad ja meeled on lahti, ma jälgin loodust ja kuulan oma sisehäält. Ükski ehe ei ole sündinud niisama. Iga mu ehe on läbimõeldud (kuid mitte ülepingutatud). On päevi, millal ma ei saa ennast pidama ja ehted sündivad just kui ise ja valmivad üks teise järel. Kuid samamoodi on ka nädalaid, millal ma ehete valmistamisega üldse ei tegele. Näiteks, muusikalises teoses on pausid sama olulised, kui noodid. Nii et pauside rolli ei tasu alaväärtustada. 

5. Kas Sinu ehteid on võimalik soetada ka tellimusel? Kuidas tellimust esitada saab?
Hetkel kõik minu ehted on saadaval ainult otse minu käest. Selle aasta märtsi alguses tulin ma oma loominguga avalikuse ette ja avasin enda lehekülge Facebook-is, kus saab tutvuda minu töödega ja mille kaudu saab ka minuga ühendust võtta. 
Mulle meeldib, kui ma saan inimestega kohtuda ja neile isiklikult nende tellimuse edasi anda. Kuid saadan tellimusi ka postiga nii Eestisse kui ka välismaale. 
Kui kellegil on olemas erisoove, näiteks, käevõrude mõõtmete suhtes, siis peaaegu kõiki käevõrusid on võimalik kohendada vastavalt tellija soovidele, või valmistatakse täiesti uus ehe tellija mõõtmete järgi. 
Minu poole on pöördunud inimesed ka eritellimuste soovidega. Sellised tööd võtavad reeglina palju rohkem aega, kuna on vaja leida kõiki vajalike materjale, vajadusel otsida alternatiive, ja puudu ei tohi jääda ka inspiratsioonist. Ning ka vastutus on palju suurem, kuna inimesel, kes on eritellimuse teinud, on kindlad ootused ja nägemused sellest, millist ehet ta lõpuks kätte saada soovib. Eritellimuste puhul uurin ma kindlasti väga põhjalikult erinevaid detaile, mis puudutavad seda, kuidas inimene kujutab ette oma ehet. Mida rohkem ma saan konkreetset infot tellija käest, seda reaalsem on valmistada täpselt sellist ehet, nagu seda on soovitud. Suureks abiks on muidugi see, kui mulle öeldakse, et usaldatakse täielikult minu nägemust, ja antakse mulle vabad käed. Kes ma olen ja millega tegelen.  
Tanya Ozdoba. 
Olen sündinud Tallinnas. Juba ligi 9 aastat töötan treenerina DanceAct Tantsustuudios. Õpetan nii lastele kui ka täiskasvanutele ladina-ameerika tantse. Selja taga on ka 9 aastat aktiivset võistlustantsuga tegelemist. 8 aastat olen õppinud Tallinna Muusikakoolis ja lõpetanud seda klaveri erialal. Sellest on nüüd küll palju aastaid möödas, kuid muusika on alati olnud lahutamatuks osaks minu elust. Minu harrastusteks on olnud ka laulu- ja teatrikoolid. 


Galerii imelistest ehetest:
(kõigil selle postituse piltidel on Tanya valmistatud ehted)

Tanya ehetega saab Facebookis tutvuda SIIN!

No comments:

Post a Comment